Yanmaz Akustik Ses Yalıtımı

Narlıdere ve çevresine hizmet veren firmamız Narlıdere piramit sünger firması olarak yapı hizmetleri konusunda insanların çeşitli materyallere ihtiyacı olur. Bu materyaller kolay ulaşılabilir, amaca uygun, kaliteli ve ekonomik olmalıdır. Günlük hayatta kullandığımız bir çok malzeme bu amaçları karşılamak içindir. Bunlardan bir tanesi de ses yalıtımı ve akustiği sağlamak için kullanılan piramit süngerlerdir. Üretim özellikleri nedeni ile maliyet açısından yüksek fiyatlarda olsalar da bu tür malzemeler, hayatı kolaylaştıran yada hayatın bazı olumsuzluklarından bizi izole eden materyallerdir.

Narlıdere Piramit sünger

Narlıdere piramit sünger denilince akla ilk gelen yerlerdendir. Çünkü stüdyolardan, sinemalara, konferans salonlarından, otellere hatta özel konutlara kadar bir çok alanda kullanıldığı gibi, ülke geneline baktığımızda piramit sünger satışı konusunda hatırı sayılır sayıda firmanın yer alması da bu konuda Narlıdere çıkarmaktadır. Profesyonel firmalar açısından Narlıdere piramit sünger konusunda epey yol almış konumdadır.

Narlıdere Piramit Sünger Nedir

Şekil itibarı ile piramitleri andıran kısımlardan oluşan piramit süngerler, günümüzde ses yalıtımı ve izolasyonu konusunda en önemli malzemelerin başında gelmektedir. Hafif bir yapıya sahip süngerlerin binaların mevcut ağırlığına fazlaca yük bindirmiyor olması da bir diğer tercih nedenidir. Ses emme yönünden de alternatiflerine göre yüksek performansa sahip olan piramit süngerler, ses desibelinin şiddetine göre istenilen kalınlık ve ölçülerde temin edilerek sağladığı faydaları arttırmak mümkündür. Narlıdere piramit sünger firmaları çeşitlilik yönünden de oldukça zengindir.

Narlıdere Piramit sünger Nerelerde Kullanılır

Piramit süngerler; eğlence yerleri, film stüdyoları, ses kayıt odaları, sinema salonları, jeneratör üniteleri, oteller, toplantı salonları gibi ses desibelinin yüksek olduğu alanlarda kullanılır. Ayrıca apartman binalarında da gürültüden uzaklaşmak isteyenler için de başarılı bir çözüm aracıdır. Gürültünün yoğun olarak hissedildiği Narlıdere piramit sünger kullanımına en çok başvurulan illerimizden biridir.

Narlıdere Piramit sünger

Narlıdere Piramit sünger kullanımında öncelikli amaçlar

Kaliteli malzeme ve iyi bir işçilik ile bir araya gelen piramit süngerler yüksek performans sağlarlar. Bu malzemenin kullanımındaki öncelikli amaç sesin içeri yada dışarı ile bağlantısını önlemektir. Özellikle ses kayıt stüdyoları, rejiler, sinema salonları, restoranlar ve ev sinema sistemleri gibi yerler piramit süngerlerin öncelikli kullanım alanlarıdır. Narlıdere piramit sünger modelleri arasında yanmazlık özelliği bulunan süngerler de mevcuttur. Akustik özellikli bu piramit süngerlerin kullanılması çok önemlidir. Yanmazlık özelliğinin olması, olası bir yangın halinde alevlerin hızlı bir şekilde çevreye yayılmasını engellemesi bakımından ciddi ölçüde hayati öneme sahiptir.

Narlıdere Piramit sünger Uygulaması

Piramit süngerler, hem duvarlar hem de tavanlara rahatlıkla uygulanabiliyor. Yumuşak malzemeden oluşan ve istenilen ebatlara göre kolaylıkla kesilen süngerler uygulamalarda diğer malzemelerden de yararlanılarak ses yalıtımında daha verimli hale getirilir. Ancak piramit süngeri tek başına kullanmak gerekiyorsa bu durumda bariyerli piramit sünger tercih edilmelidir. Bariyerli modeller Narlıdere piramit sünger firmalarından temin edilebilir.